Balneoterapie

masáž

Suchá uhličitá koupel (terapie) – je ve srovnání s klasickou mokrou procedurou účinnější vyloučením hydrostatického tlaku vody, velkou koncentrací CO2 na tělo pacienta a možností další doby aplikace bez podchlazení těla pacienta. Díky tomu dochází k většímu pronikání CO2 do pokožky pacienta a tím vyššímu účinku procedury.

Při této proceduře je tělo ležícího pacienta (klienta) uzavřeno do speciálního plastového vaku, do kterého se napustí přírodní plyn-medicinský oxid uhličitý po dobu cca 40 minut. Z praxe je známo, že nejúčinnější je aplikace 10 suchých koupelí během jednoho měsíce. Proceduru je optimální absolvovat ve spodním prádle, avšak počítat s nutností převlečeni propoceného prádla.

Suchá uhličitá koupel je vysoce účinná REHABILITAČNÍ, REGENERAČNÍ, A REKONDIČNÍ PROCEDŮRA UPEVŇUJÍCÍ ZDRAVÍ. Organismus se přelaďuje na vyšší energetickou úroveň. Blahodárně působí na lidský organismus.

Účinky uhličité koupele:

  • 1. vazodilatace (rozšíření) cévního systému
  • 2. zvýšená dodávka kyslíku do tkání

Aplikuje se ve 2 variantách:

  • INDIVIDUÁLNÍ - odstraňuje únavu, stres, deprese (posílení organismu), přepracování. Tělo je pak schopno podáat dříve lepší výkon - silně regeneruje organismus. Zvyšuje životní elán a vitalitu, tělesnou a duševní pohodu, sebehojící schopnost těla.
  • LĚČEBNÁ – zlepšuje funkci oběhového, cévního, hormonálního, nervového, pohybového i imunitního systému + prevence řady nemocí. Organismus se přelaďuje na vyšší energetickou úroveň, zlepšuje se činnost všech orgánů a tkání produkujících látky tělu - včetně hormonů a složek imunitního systému.

Procedura je vhodná pro ženy i muže každého věku, pro děti. Je též vhodná pro starší generaci /klientelu/, kteří chtějí posílit svůj organismus bez jakéhokoliv rizika a to v mnoha ohledech.

s